R&P jest pierwszą zarejestrowaną i legalną firmą reprezentacyjną, dedykowaną dla przedsiębiorstw transportu drogowego, których siedziba mieści się w Unii Europejskiej.

Założeniem R&P jest reprezentowanie i współpraca na terenie Francji z przewoźnikami, w oparciu o ustawę Savary 2014-790 z dnia 10 lipca 2014 r, ustawę Macron 2015-990 z dnia 6 sierpnia 2015 r oraz dekretu 2016-418 z dnia 7 kwietnia 2016 r.

Zmiany w ustawodawstwie francuskim, zobowiązują od 01 lipca 2016 r, wszystkie firmy niemające siedziby na terytorium Francji, do wypłacania minimalnej stawki godzinowej francuskiej pracownikom delegowanym do Francji. Ponadto do wystawiania zaświadczeń delegacyjnych dla każdego kierowcy wjeżdżającego na terytorium Francji, w celu wykonania usługi transportowej międzynarodowej i kabotażowej. W dalszej części dekret 2016-418 obliguje przewoźników do posiadania reprezentanta na terytorium Francji.

Status naszej firmy umożliwia nam reprezentowanie przedsiębiorstw transportowych przed organami kontrolnymi we Francji, takimi jak: policja, żandarmeria, inspekcja drogowa, celnicy, inspekcja podatkowa, inspekcja ubezpieczeniowa oraz inspekcja pracy.

Dodatkowo, w oparciu o blisko dziesięcioletnie doświadczenie, zdobyte w branży transportowej we Francji oraz znajomości rynku francuskiego, wychodzimy na przeciw Państwa potrzebą, służymy radą i pomocą w rozwiązywaniu problemów na terytorium Francji.

Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji w języku francuskim oraz w języku polskim. Jesteśmy mobilni i pozostajemy w stałym kontakcie z klientami, by móc reagować na Wasze potrzeby.

 

Dzięki doskonałej organizacji, i dążeniu do perfekcji, możemy zagwarantować naszym klientom nienaganny serwis, który umożliwi Wam, spokojne prowadzenie biznesu.